top of page
kaupokalda-com-20190523-DJI_0059.jpg
  • White Facebook Icon

Valgusmaja on koht, mis pakub erinevaid võimalusi inimestele aja nautimiseks.

Aeg.

Meil kõigil on kogu maailma aeg. Ilma kiirustamata sa märkad, sa tunned ja sa kuulad, mitte ainult ei kuule. Sa koged midagi väga erilist – elu läbi iseenda.

Loodus ja selle rütmid – tule ja ela ühes rütmis loodusega, väljudes oma igapäevasest mugavustsoonist. (matkad, ööbimised tähtede all)

​Vaikus – tule ja kuula helisid, mis lasevad su sisemusel välja tulla. Vaikusehelisid.

​Aeg – iseendale ja teisele inimesele, see on kõige väärtuslikum asi, mida saame endast anda. Kui sa ei anna aega endale, siis ei ole ka Sind, et anda endast midagi olulist ja head teistele.

​Aeg on vaikus, tühjus. Ja see täidab Sind tegelikult kõige rohkem.

Meis kõigis on kõik olemas. Selles olemises sa tunned oma tundeid, mitte oma selgeks õpitud lugu. Ehedus on hinnangute ja kriitika vaba. Ela ennast välja.

​Ruum eneseväljenduseks – iseendaga olemiseks, et saaksid end (taas-)leida. Kaunid Kunstid– hinnangutevaba loomingu tegemise ruum.

​Turvaline õhkkond – oled oodatud ja hoitud. 

​Ehedus – ole enda vastu aus ja teiste vastu eelarvamusteta. Julgus tunda emotsioone, nii positiivseid kui negatiivseid.

​Ehedad ja puhtad kunstid: kuula muusikat, nii et sa kuulad, mitte lihtsalt ei kuule; tee ise muusikat kui sind see tõmbab, lase see endast läbi. Maali, tantsi, vooli savi, kirjuta luuletusi, aga sel moel, mis tuleb su seest, mitte nii, nagu peaks.

Ehedus.

Meil kõigil on keha ja hing, mis vajavad ja naudivad puudutusi. See annab meile eluks vajalikku energiat. See lubab meil kogeda iseennast ja tunda teisi inimesi. Meie keha ja hing tunnevad puudutusi, kuid loovad ka ise neid teistele.

​Ühislooming – koos tehtavaid toimetusi: kooskokkamised; muusika tegemisest intiimse kontserdi nautimiseni.

​Puudutused – massaažist saunaõhtuni; hommikusest venitusest õhtuse tantsuni. Massaaž; kehahoolitsused; kogemusõhtud läbi iseenda ja teise, kehalise ning hingelise puudutuse.

Kirg.

Meie oleme inimesed. Inimesele on antud meeled, millega maailma kogeda. Läbi meelte me kogeme elu ennast, mida ainult mõistuses elades me kunagi kogeda ei saa.

​Väärtused – mida loovad inimesed ise. Oled üks meist, osake loodusest ja ruumist – koht ise loob võimaluse, inimesed selles annavad kohale elu. „Ei ole õigeid õpetusi, vaid on teise inimese kogemuse jagamised“.

Vaata inimesi enda ümber - päriselt! Ka neid, keda igapäevaselt vaatad, aga siiamaani tegelikult näinud ei ole. 

​Meelemängud – taas avad oma meeled, läbi selleks loodud võimaluste. „Kogemised vaikuses või mängud ühisloomingus“.

​​Ole endaga aus ja ehe "Sina", astu välja kartusest, et sa võid olla erinev. Inimesed tulevad ja lähevad elus nagunii, aga hingele kosutust pakub see, et jäävad need, kes tegelikult hindavad seda, kes sa tegelikult oled, mitte need, kellele sa oled loonud mingi kuvandi/maski endast, et seltskonda sulanduda.

Inimesed.

bottom of page